W obliczu coraz bardziej zabieganego stylu życia, priorytetem dla nas stało się odnalezienie spokoju i równowagi poprzez bliski kontakt z naturą. Nasze studio wyróżnia się jako pracownia, która doskonale rozumie tę potrzebę i kreuje wnętrza, w których natura splata się z nowoczesnym designem. Koncepty eko-designu, na które stawiamy, przynoszą do przestrzeni piękno natury w harmonii z funkcjonalnością.
Mieszkanie dla współczesnych nomadów
Stanęliśmy przed wyzwaniem zaprojektowania nieruchomości liczącej 40m2. Sama koncepcja małego mieszkania przestaje być kojarzona z niewielkimi dochodami. To idealne rozwiązanie dla nomadów. Osoby, które dużo czasu spędzają podróżując i pracują zdalnie, nie odczuwają potrzeby przywiązywania się do jednego miejsca. Ich ciekawość świata sprawia, że nieustannie zmieniają lokalizację.
Nawet niewielkich rozmiarów mieszkanie daje nomadom możliwość powrotu, chociaż na chwilę do swojej „przystani”. Wysublimowane, eleganckie i niebanalne, choć małe przestrzenie stanowią odpowiedź na potrzeby ludzi, którzy cenią sobie niezależność i minimalizm.
Światło w całym mieszkaniu
Największym atutem mieszkania jest ściana okien doświetlająca każdy zakamarek. Dzięki temu rozwiązaniu naturalne światło do późnych godzin może wpływać na wnętrze oraz samopoczucie domownika. Słońce wnosi do wnętrz życie, pozwala na naturalny odbiór kolorów. To jest przede wszystkim energia.
Yin i Yang
Salon i otwarta kuchnia tworzą dwa przeciwległe bieguny wzdłuż ściany okien. Różnią się one nie tylko funkcją i zagospodarowaniem, ale też kolorem i materiałami wykończeniowymi. Salon urządziliśmy w beżowych, stonowanych, jasnych odcieniach. Jest minimalistycznie, a jednocześnie ciepło. Z kolei kuchnia jest cięższa, kamienna. Do pokrycia ścian i okapu wykorzystaliśmy płytki Marazzi Blend Brown. Od salonu oddziela kuchnię niewielka wyspa z blatem roboczym Silstone Doradus. Nietuzinkowa zabudowa jest efektem naszej współpracy z pracownią stolarską.
Dbałość o detale
Intrygującą część projektu stanowi oświetlenie. W kuchni wykorzystaliśmy subtelną lampę Artemide Talak oraz podobną nad umywalką w łazience. Została ona skonstruowana przez pracownię stolarską według naszego projektu. Pozostałe źródła światła są ukryte w zabudowach K-G. W realizacji zastosowaliśmy drzwi przesuwne Raumplus. Powstała z nich ruchoma ściana, która oddziela minimalistyczną, surową sypialnię od części dziennej mieszkania. Proste kształty i formy oraz naturalne kolory i materiały to idealne rozwiązanie dla takiej przestrzeni. Łóżko oraz jego zabudowa charakteryzuje się minimalną liczbą ozdobników i niewidocznymi łączeniami.