W obliczu coraz bardziej zabieganego stylu życia, priorytetem dla nas stało się odnalezienie spokoju i równowagi poprzez bliski kontakt z naturą. Nasze studio wyróżnia się jako pracownia, która doskonale rozumie tę potrzebę i kreuje wnętrza, w których natura splata się z nowoczesnym designem. Koncepty eko-designu, na które stawiamy, przynoszą do przestrzeni piękno natury w harmonii z funkcjonalnością.
Zaskakująca, ekspresyjna, intrygująca… Sztuka we wnętrzu
Sztuka we wnętrzu jest kluczem do jego unikatowości. Daje możliwość wyrażenia siebie, a odpowiednio skomponowana z przestrzenią, podnosi jej prestiż. Pomaga osiągnąć harmonię między osobą, a otaczającym ją światem. Sztuka pełni bardzo delikatną, intymną formę ekspresji właściciela. Stymuluje estetyczne wrażenia i wchodzi w interakcje z użytkownikami. Buduje klimat oraz sprawia, że domownik może choć na chwilę zatrzymać się w ogromnym pędzie życia i pozwolić sobie na chwilę relaksu.
Dzieła sztuki to zwyczajowo „wisienka na torcie” we wnętrzu. Przy niektórych projektach spotykamy się z Klientami, którzy mają swoje ulubione kolekcje obrazów, czy rzeźb. Większość jednak marzy, planuje i poszukuje obiektu, który nada wnętrzu duszy i wyrazu. Wybory estetyczne i emocjonalne każdego człowieka są inne. Dopasowanie dzieła do wnętrza jest zatem kwestią indywidualną. My możemy tylko ukierunkować, służyć radą odnośnie artystów i galerii, z którymi klient może się zapoznać. Nigdy nie narzucamy. Dzieło sztuki przede wszystkim działa na emocje - pobudza, koi, zastanawia. Nasze uczucia tkane są z doświadczeń i każdy ma inne potrzeby ich zaspokajania.
Sztuka współczesna oddziałuje na nas najgłębiej. Do naszych ulubionych twórców należą między innymi Tomek Baran, Grzegorz Gdula, Natalia Załuska, Peter Grzybowski oraz Wojciech Fangor. Dużym szacunkiem darzymy również twórczość Tomana Opałki. Dla nas wielowymiarowość obrazu kryje się nie tylko w warstwie ideowej, ale przede wszystkim w formie, strukturze i interakcji materii ze światłem. Kiedy minie faza podziwu wrażeniowego, zagłębiamy się w szerszy kontekst powstania dzieła, co często odkrywa drugie, jeszcze bardziej atrakcyjne dno. Interesuje nas również fotografia reportażowa. Wyraża ona więcej niż słowa. Zatrzymuje chwilę i utrwala ją, oddając atmosferę i charakter wydarzenia. Do naszych ulubionych fotografów z tej dziedziny należą Tadeusz Rolke, Romuald Broniarka oraz Wojciech Plewiński.
Gdzie szukać inspiracji? Swoich Klientów kierujemy do warszawskiej Galerii LeGuern oraz na aukcje w DesaUnicum. To stamtąd pochodzi większość dzieł, których używamy do dekorowania wnętrz. Bardzo rzadko projektujemy pomieszczenia z obrazem czy rzeźbą w roli głównej. W takim przypadku należy stworzyć idealną przestrzeń i światło, a dzieło jest wtedy traktowane jak kolejny domownik. Najczęściej wyznaczamy w projekcie miejsca do ekspozycji sztuki. Dopiero wtedy wnętrze staje się kompletne.